Telegram with chocolate letters
Ingredients: sugar, cocoa butter, whole milk powder, cocoa mass, emulsifier: soy lecithin; natural aroma: vanilla. Minimum cocoa content: in 32% milk chocolate, 26% white chocolate. May contain nuts, egg, gluten, sesame.
Made in the EU
Keep in a cool, dry place.
Date of minimum durability: 3 months
Nutritional values per 100 g
| Energy in kJ | 2372 kJ |
| Energy in kcal | 568 kcal |
| Fat | 36,0 g |
| Saturates | 21,7 g |
| Carbohydrate | 53,6 g |
| Sugars | 53,0 g |
| Protein | 6,3 g |
| Salt | 0,21g |

ChocoTelegram - Zalig Pasen - Chocolate
ChocoTelegram - Zalig Pasen - Chocolate
Chocolate wishes
A ChocoTelegram with the message "Zalig Pasen" (Happy Easter). The ChocoTelegram is made with cubes of milk chocolate. Finished with cubes made of milk and white chocolate with a ChocoPrint. Packed in an Easter envelope.

Chocolate letters Papa - Dark
Dark chocolate letters
Pampering Dad every now and then really doesn't hurt. For example with delicious chocolate.
What a surprise when dad gets this box. Four fully handmade chocolate letters that together form PAPA. The chocolate letters are made of Belgian dark chocolate and lovingly decorated. The letters P with dried raspberries, the first A with dried lemon and the second A with almonds. If that's not a treat...
Together, the chocolate letters are packed in a nice box with windows, so that the detailed works of art can be admired immediately.
Office opening hours
Mon. - Fri. 8:00 - 16:00
For companies:
b2b@chocolissimo.be