Telegram with chocolate letters
Ingredients: sugar, cocoa butter, cocoa mass, whole milk powder, emulsifier: soy lecithin; natural aroma: vanilla. Minimum cocoa content: in 32% milk chocolate. May contain nuts, egg, gluten, sesame.
Made in the EU
Keep in a cool, dry place.
Date of minimum durability: 3 months.
Nutritional values per 100 g
| Energy in kJ | 2357 kJ |
| Energy in kcal | 563 kcal |
| Fat | 35,9 g |
| Saturates | 21,6 g |
| Carbohydrate | 52,1 g |
| Sugars | 51,3 g |
| Protein | 6,8 g |
| Salt | 0,21 g |

Super Boy - Chocolates
Chocolates for a boy
A set of six delicious pralines without alcohol, packed in a cute box, for every Super Boy.

Super Mama - Chocolates
Chocolates for Mum
Spoil your mum with this box, full of wonderful surprises.
In this special box you will find 6 lovingly made pralines, all made from Belgian chocolate and the best ingredients. Each praline is a gem in itself, which will always surprise your mother with a taste explosion.
The box they come in has a special and cute "Super Mama" motif. That way she knows exactly how you think and feel about her.
Office opening hours
Mon. - Fri. 8:00 - 16:00
For companies:
b2b@chocolissimo.be