Telegram with chocolate letters
Ingredients: sugar, cocoa butter, whole milk powder, cocoa mass, emulsifier: soy lecithin; natural aroma: vanilla. Minimum cocoa content: in 32% milk chocolate, 26% white chocolate. May contain nuts, egg, gluten, sesame.
Made in the EU
Keep in a cool, dry place.
Date of minimum durability: 3 months.
Nutritional values per 100 g
| Energy in kJ | 2372 kJ |
| Energy in kcal | 568 kcal |
| Fat | 36,0 g |
| Saturates | 21,7 g |
| Carbohydrate | 53,6 g |
| Sugars | 53,0 g |
| Protein | 6,3 g |
| Salt | 0,21 g |

Chocolaterie with sticker - Pralines
Chocolaterie with sticker - Pralines
Currently not available
Pralines in a wooden box with your own sticker
Adding a personal touch to a luxury product was never easier.
Let's get started with 20 exclusive pralines made from Belgian chocolate and quality ingredients for the fillings.
These 20 delicious pralines are hidden in the 2 drawers of this elegant wooden box.
You don't want to engrave it? No problem, maybe a sticker might be the solution. Upload your own photo or image or choose one from our selection. Add a text or wishes and that's all you need to do. We will print the photo and stick it to the top of the wooden box.

ChocoTwo Ecru - Heart - Chocolates
ChocoTwo Ecru - Heart - Chocolates
Currently not available
Heart-shaped chocolates
A perfect duo. 2 heart-shaped pralines in a nice box. This is a perfect gift to give to the guests of your wedding.
You can also give it as an extra Valentine's Day gift. The two heart-shaped chocolates contain alcohol and are packed in a nice ecru box.
Office opening hours
Mon. - Fri. 8:00 - 16:00
For companies:
b2b@chocolissimo.be